Exkurze v Goldbeck Prefabeton

Poznávání výroby jednotlivých stavebních prvků je nedílnou součástí výuky na stavební škole, a proto se vyučující Ondřej Vojíř a Radek Kubát v pondělí společně se 3. A a 3. B vydali do nedalekých Dolních Bučic, kde má rozsáhlý závod partnerská společnost Goldbeck Prefabeton. „Pro žáky je tato exkurze důležitá pro 4. ročník, kde se otázky týkající se předpjatých konstrukcí objevují v předmětech stavitelství a stavební konstrukce. Možnost vše vidět naživo je velkou výhodou a zjednoduší pochopení učiva,“ říká učitel odborných předmětů Radek Kubát.

 

Po příjezdu do areálu se žáci rozdělili na skupinky po 9 členech, aby měli možnost v rušném provozu slyšet svoje průvodce. Celkem žáci strávili ve výrobním závodu tři hodiny a dozvěděli se spoustu zajímavých poznatků pro jejich studium. „Velkou výhodou je, že ve firmě pracuje mnoho našich absolventů a je zde vždy velmi milé přijetí, a my si vážíme možnosti každoročně závod navštívit," doplňuje Ondřej Vojíř, zástupce ředitele.Přidáno 28. 6. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru