Havlíčkobrodští zedníci na zkušené ve Vysokém Mýtě

Žáci učebního oboru zedník Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod se zúčastnili ve dnech 15.-17. září 2020 ve Vysokém Mýtě mezinárodní soutěže řemeslných dovedností Skill 2020.

 

Během dvou dnů absolvovali zedníci Boleslav Kubát a Petr Macháček čtyři soutěžní disciplíny. „První byla vyzdívka fragmentu zdiva firmy Ytong, druhou vyzdívka fragmentu zdiva firmy Heluz. Ve třetím úkolu museli omítnout jednu stranu zdiva Heluz speciální jednovrstvou omítkou firmy Baumit a ve čtvrtém úkolu realizovali zateplení jedné strany zdiva Ytong zateplovacím systémem Isover,“ popsal průběh soutěže, v níž se v prvních dvou disciplínách vyhlašovala vždy pouze tři nejlepší družstva, Pavel Podoba, učitel odborných předmětů.
Třetí a čtvrtá disciplína se nevyhlašovala a bodové hodnocení se započítávalo do celkových výsledků. „Našim učňům se podařil dílčí úspěch hned v první disciplíně firmy Ytong, v které se umístili na třetím místě. V celkovém hodnocení se opět vyhlašovala pouze tři nejlepší družstva. Naši učni v celkovém hodnocení na stupně vítězů nedosáhli, všechna družstva od čtvrtého místa se tak umístila na čtvrtém až devátém místě bez určení pořadí,“ dodal Pavel Podoba s tím, že pro učně byla soutěž možností, jak změřit síly se svými vrstevníky a porovnat, co umí.Přidáno 25. 9. 2020, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru