Informace pro žáky 4. ročníku

Vysoké školy
Informace pro žáky 4. ročníku

Vzhledem k měnící se situaci ohledně COVID-19 sledujte prosím pravidelné aktualizace termínů na www.VysokeSkoly.com

https://www.vysokeskoly.com/PS/Vysoke-skoly/umelecke

FAKULTA ARCHITEKTURY  PRAHA

Thákurova 9, 166 34  Praha 6 (Mapa)

Telefon: 224 356 226
Fax: -
Web: 
http://www.fa.cvut.cz
E-mail: veronika.redlichova@fa.cvut.cz

Fakulta architektury poskytuje studentům nejen odborné znalosti, ale i obraz současného světa se všemi jeho souvislostmi a východisky, které ovlivňují soudobou architektonickou tvorbu. Cílem studia na Fakultě je zachovat princip vyváženého podílu předmětů humanitních, teoretických, technických a uměleckých. Fakulta sleduje ve všech studijních programech náplň a cíle škol technických univerzit evropského typu a je s jejich programy plně srovnatelná a kompatibilní.

Typ studia: Bakalářské, Navazující magisterské, Doktorské

Den otevřených dveří:

6.11.2020
6. - 8. 11. 2020 online a červen 2021 https://www.fa.cvut.cz/cs/uchazeci/prijimaci-rizeni/dny-otevrenych-dveri

Přijímací zkoušky:

15.1.2021, 8.3.2021
Bc. 1. kolo 18. - 25. 1. 2021, 2. kolo 8. - 12. 3. 2021, NSZ SCIO OSP akceptované termíny 12. 12. 2020, 6. 2. 2021, Mgr. v případě schválení akreditace stejné termíny. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

 Přijímací zkoušky (cena):

850 Kč

Přihlášky ke studiu (termín):

30.11.2020
Bc. 30. 11. 2020, Mgr. v případě schválení akreditace stejný termín. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška (cena):

850 Kč

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKAE-BOOK JAK SE DOSTAT NA VŠ

FAKULTA ARCHITEKTURY BRNO

Pořičí 273/5, 639 00  Brno (Mapa)

Telefon: 541 146 622
Fax: 541 146 605
Web: 
http://www.fa.vutbr.cz/
E-mail: doubravova@fa.vutbr.cz

Fakulta zajišťuje výuku v oborech architektury a umění.

Typ studia: Bakalářské, Navazující magisterské, Doktorské

Vedení (rektor/děkan/ředitel): Ing. arch. MArch Jan Kristek, Ph.D.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍNAHORU

Den otevřených dveří:

20. 10. 2020 https://www.fa.vutbr.cz/pages/pr-denOtevrDveri.aspx?lang=cz

Počet studentů:

695

Počet studentů 1. ročník:

100

Přijímací zkoušky:

14.1.2021
Bc. talentová zkouška 14. - 26. 1. 2021, 2. část přijímací zkoušky NSZ SCIO OSP do 8. 3. 2021, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

 Přijímací zkoušky (cena):

600 Kč

Přihlášky ke studiu (termín):

30.11.2020
Bc. 30.11.2020, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška (cena):

600 Kč

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKAE-BOOK JAK SE DOSTAT NA VŠ

Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných programů/oborů.

 

https://www.kampomaturite.cz/prijimacky-na-vs/?gclid=EAIaIQobChMI-Lyr-onV7AIVUrTVCh0V7wqcEAAYAiAAEgJHS_D_BwE

Přípravné kurzy

Výtvarné talentové zkoušky vás čekají na oborech architektury, a to i architektury zahradní. Zahradní architekturu můžete studovat první tři roky v Brně na Mendelově lesnické a zemědělské univerzitě, zbylé tři roky pak v Lednici. U přijímacích zkoušek musíte předložit portfolio s výtvarnými pracemi a vytvořit návrh architektonického řešení konkrétního popsaného prostoru. Architekturu pak nabízí z velkých veřejných škol České vysoké učení technické, Vysoké učení technické v Brně, Technická univerzita v Liberci a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

 Pokud jde o přijímací řízení, na některých školách je zaměřeno více na deskriptivní geometrii a matematiku (např. na VUT), na jiných spíše na kreslení a výtvarnou tvorbu (např. na Vysoké škole báňské je součástí přijímacího řízení kresba zátiší a řešení architektonického prostoru). Např. ČVUT spojuje v přijímacím řízení obojí.

Jak se na ně připravit

Ideálním řešením je zapsat se do nějakého přípravného kurzu / Takový kurz nabízí většina veřejných škol nabízejících výtvarné obory/  či využít mnohaletých zkušeností  Ing. Arch. Marie Noskové.  Vhodné je kreslit to, co vás bude čekat u přijímacích zkoušek – pokud půjde o kresbu hlavy, zaměřte se právě na toto.

Gaudeamus  2020 pouze ON-LINE

https://gaudeamus.cz/e-roadshow

V rámci on-line informačních zdrojů  jsou připraveny:

  • Profily vzdělávacích institucí s kontakty a seznamy oborů.
  • Vyhledávače oborů, škol a fakult.
  • On-line přednáškové dny s vysokými školami a záznamy přednášek.
  • On-line test předpokladů pro studium od Vysokeskoly.cz.
  • Mobilní aplikace Gaudeamus Guide a Advisor.
  • Přehled nejoblíbenějších škol.
  • Elektronický katalog možností studia po maturitě.
  • E-mailové newslettery s informacemi o nabídce studia.

Přidáno 29. 10. 2020, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru