Instalatéři zazářili na soutěži v Jihlavě

V pátek 20. ledna se zúčastnili Josef Palán a Tomáš Pártl, žáci třetího ročníku oboru instalatér, krajského kola soutěže Učeň instalatér 2023 v Jihlavě, kam přijelo šest družstev ze šesti měst Vysočiny. „Soutěž se skládá z teoretického testu a z praktických úkolů, jako například provedení části potrubí z plastu, mědi a oceli a jejich sesazení do sebe, vše podle výkresu,a dál z kompletace umyvadla a závěsného WC. Učni soutěží každý za sebe o celkové pořadí jednotlivců, pak se jim výsledky sečtou a je z toho výsledné pořadí družstev zúčastněných škol. Josef Palán v silné konkurenci celkově zvítězil a Tomáš Pártl skončil na skvělém šestém místě. Celkově jako družstvo obsadili první místo,“ komentoval výsledek mistr odborného výcviku Zdeněk Kolčava, který je na soutěž připravoval. Pro Josefa Palána to není konečná, protože vítěz krajského kola postupuje automaticky na republikové finále, které se bude konat tradičně na stavebním veletrhu v Brně ve dnech 1. až 3. března letošního roku. Přidáno 23. 1. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru