Instalatéři změřili dovednosti v Jihlavě

Po tesařích soutěžili ve svých dovednostech také instalatéři z havlíčkobrodské stavební školy. Soutěž Učeň instalatér 2022 se konala na stavební škole v Jihlavě-Heleníně v pátek 21. ledna. „Jednalo se o krajské kolo, kterého se zúčastnili vždy po dvou žácích ze šesti škol z Vysočiny. Naši školu reprezentovali žáci třetího ročníku Jan Koťara a Petr Kovařík za doprovodu mistra odborného výcviku Zdeňka Kolčavy. Soutěžili v sedmi disciplínách o celkové pořadí v jednotlivcích a na konci se jim ještě výsledky sečetly a určilo se i pořadí družstev,“ popsal soutěž Pavel Podoba, vedoucí odborného výcviku stavební školy v Havlíčkově Brodě.
Do finále soutěže, které se bude také konat na konci dubna na stavebním veletrhu v Brně, mají zaručený postup pouze vítězové krajských kol v jednotlivcích a pak podle nejvýše dosažených bodů další žáci z celkových pořadí ve všech krajích do celkového počtu účastníků finále 28 žáků. „Na osmém místě mezi jednotlivci se umístil Jan Koťara a na desátém místě Kovařík Petr. V součtu družstev oba získali páté místo,“ doplnil Pavel Podoba.

 

Autor: Pavel PodobaPřidáno 1. 2. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru