Jedenácté místo žáků školy v soutěži Hala roku junior 2022

Po dvouleté přestávce způsobené covidem se studenti stavební školy zúčastnili soutěže Hala roku junior 2022, kterou pořádá Stavební fakulta ČVUT Praha.

V konkurenci 26 družstev se tým žáků třídy 3. B ve složení Lukáš a Petr Řezníčkovi a Pavel Pospíchal, který na modelu pracoval, ale soutěže se nemohl zúčastnit, umístil na jedenáctém místě. 

„Model žáci zhotovili doma z dřevěných špejlí a latěk a provázků, jeho maximální hmotnost mohla být 300 gramů. Náš model vážil 243,1 gramu. Na soutěži se zatěžuje do jeho destrukce. Vítězí model s nejlepší efektivitou, jíž je hmotnost, kterou unesl model, v porovnání s vlastní hmotností konstrukce,“ přiblížil pravidla soutěže Radek Kubát, učitel odborných předmětů.

Autor: Ing. Radek KubátPřidáno 27. 4. 2022, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru