Jiří Wolker uspěl mezi Českými hlavičkami

Naše škola se může pochlubit dalším úspěchem našeho studenta čtvrtého ročníku Technického lycea Jiřího Wolkera, který obhajoval 20. srpna 2021 na Vysoké škole ekonomická v Praze. Představil zde svoji prezentaci, která popisuje jeho Interaktivní prohlížeč trojrozměrných rastrových snímků, ve finálovém kole 14. ročníku v celostátní soutěži České hlavičky 2021.
Projekt České hlavičky je ucelený program zaměřený na podporu nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech, na zvýšení zájmu mladých lidí o studium těchto oborů na středních a vysokých školách a rozvíjení zájmu o tyto obory, případně i o vědeckou kariéru
. Jiří Wolker se umístil na 2. místě v kategorii Ingenium  –  Interaktivní prohlížeč trojrozměrných rastrových snímků.

Pomáháme vědcům a výzkumníkům budovat veřejné povědomí o jejich přínosu pro společnost. Popularizujeme českou vědu, aplikovaný výzkum a jejich výsledky směrem k laické i odborné veřejnosti.

Autor: Petra NeubauerováPřidáno 17. 10. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru