Jiří Wolker získal cenu Talent Vysočiny

Jiří Wolker získal cenu Talent Vysočiny

22. června se v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou konal už 26. ročník vyhlášení nadaných žáků v Kraji Vysočina pod názvem Talent Vysočiny. Toto ocenění je určeno talentovaným žákům a studentům z celého Kraje Vysočina v humanitním, uměleckém, technickém, přírodovědném a sportovním oboru.
Za naši školu obdrželi pozvánku na slavnostní vyhlášení Adéla Svobodová ze 4. ročníku oboru Stavebnictví a Jiří Wolker z 3. ročníku oboru Technické lyceum. Do užší nominace se Adéla dostala především za projekt multifunkčního domu v Humpolci, za nějž byla oceněna 1. místem v krajském kole Středoškolské odborné činnosti a 5. místem v celostátním kole této soutěže.
Jiří Wolker zaujal komisi svými vědeckými pracemi ve spolupráci s Akademií věd České republiky, z nichž za nejvýraznější úspěch lze považovat 1. místo v 15. ročníku soutěže Otevřená věda za práci Moderní metody zpracování digitálního obrazu. Jiřího práce byla vyhodnocena jako nejlepší z celkového počtu 74 prací mladých vědců.
A právě Jiří dosáhl mimořádného výsledku, když byl v technickém oboru vyhlášen absolutním Talentem Kraje Vysočina. Nezanedbatelnou odměnou za toto vítězství je stipendium v částce 3000 Kč vyplácené krajem po dobu 10 měsíců.
Jiří tak navázal na úspěch Matouše Adamce a Erika Sklenáře, kteří získali toto ocenění před rokem.
„Je to další obrovský úspěch studenta školy a dokladem toho, že talentům na škole vytváříme podmínky a umíme s nimi pracovat“ uvedl Josef Charamza, ředitel školy, který byl slavnostnímu vyhlášení za školu přítomen.

 

 

Přidáno 24. 6. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru