Josef Charamza starší odešel

Josef Charamza starší odešel

V úterý 20. února zemřel dlouholetý učitel a bývalý ředitel Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě Josef Charamza.
Narodil se 24. července 1933 v Třeboni a po studiích na havlíčkobrodském gymnáziu vystudoval matematiku a fyziku na Univerzitě Karlově.
Svůj život spojil se stavební školou v roce 1957, kdy začal učit matematiku a fyziku budoucí stavaře.  V roce 1982 byl jmenován do funkce ředitele, v níž působil až do počátku devadesátých let. Po krátkém působení ve funkci zástupce ředitele začal znovu učit své oblíbené obory až do neuvěřitelných sedmdesáti osmi let. Na škole oslavil 50 let svého působení. V roce 2011 opustil řady svých kolegů, s nimiž ale nadále udržoval pravidelný kontakt při setkáních zaměstnanců školy.
Za jeho působení došlo k výraznému rozvoji stavební školy v Brodě, na které zanechal nesmazatelnou stopu.

Čest jeho památce.

Poslední rozloučení proběhne v sobotu 24. února v 10 hodin ve smuteční obřadní síni v Havlíčkově Brodě.

Přidáno 21. 2. 2024, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru