Kariéra pro žáky u Správy železnic

Oblast kariérového poradenství patří mezi základní nástroje každé moderní školy, a proto i naše škola poskytuje žákům ukázku uplatnění absolventů střední nebo vysoké školy. Přednášku v tomto duchu měli možnost vyslechnout žáci 4. ročníku zaměření dopravní stavby a také žáci třídy 4. A se zaměřením na pozemní stavby. Dvě vyučovací hodiny se žákům věnovali zástupci Správy železnic, státní organizace. Náměstek pro provoz infrastruktury Oblastního ředitelství Brno Ing. Pavel Šprdlík a Václav Maršík, vedoucí oddělení provozně technického stavu infrastruktury OŘ Brno, žákům představili stavby, které se v působnosti Oblastního ředitelství Brno v nedávné době realizovaly, ale především žákům představili možnosti budoucího uplatnění v různých pracovních pozicích u státní organizace. „Žáci během přednášek s odborníky z praxe mají možnost více poznávat prostředí praxe a připravovat se tak na svoje budoucí uplatnění,“ říká Ondřej Vojíř, zástupce ředitele.Přidáno 23. 2. 2024, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru