Malíři mohli porovnat svou dovednost se žáky z dalších škol

V úterý 5. října se uskutečnilo setkání mladých malířů-natěračů v Hlučíně, nejednalo se o soutěž, ale o prezentaci ukázek prací žáků ze škol z celé republiky. Stavební školu reprezentovali společně s Pavlem Podobou, učitelem odborného výcviku, Jan Gron a Erik Kocman ze druhého ročníku. 
„Předváděli dvě ukázky tvorby, první pomocí tří technik - šablonování, linkování a šumrování, a druhou jako volnou dělali imitaci mramoru. Akce jim po složité době covidu přinesla hlavně srovnání s ostatními žáky škol, kde se obor malíř-natěrač vyučuje. Ze zúčastněných škol to byly například Praha-Jarov, Olomouc, Brno-Jílové, Hlučín, Podbořany,“ popsal Pavel Podoba.

Autor: Pavel PodobaPřidáno 10. 10. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru