Máme skvělé a úspěšné žáky

Měsíc červen se nese ve znamení úspěchů našich žáků. Velkého úspěchu dosáhli naši žáci a škola v rámci soutěže od společnosti Xella, ve které účastníci projektují rodinný dům nebo víceúčelovou stavbu. Naše škola obsadila jako jediná ze všech stavebních škol vrchní příčky v obou kategoriích. V kategorii pro 3. ročník obsadila s návrhem rodinného domu 2. místo v regionálním kole a 3. místo v celorepublikovém kole Anna Letková, která studuje obor technické lyceum. „Anička svým precizním návrhem oslovila soutěžní porotu, která její projekt ocenila stupni vítězů. Anička prokázala velký cit pro detail a také zvládla zajímavě navrhnout interiér a exteriér jejího rodinného domu,“ říká nadšeně ředitel školy Josef Charamza.

Na úspěch Aničky také navázal žák 4. ročníku a čerstvý absolvent oboru stavebnictví Ondřej Krátký, který také obsadil 3. místo v celorepublikovém srovnání. „Úspěchy našich žáků jsou pro nás vždy skvělou motivací a oceněním práce žáků, ale také pedagogů školy, kteří žáky na soutěže připravují a vedou jejich ročníkové projekty. Ondrův úspěch je pro nás milým překvapením a jsme nadšeni, že zaujal porotu svým návrhem polyfunkčního domu v Třebíči,“ doplňuje Josef Charamza.

Žáci si za svoje umístění odnášejí také finanční odměnu. Anna Letková obdrží finanční dar ve výši 7 000 Kč a Ondřej Krátký bude odměněn 4 000 Kč. Škola za úspěch v celostátním kole soutěže obdrží sponzorský dar ve výši 4 000 Kč, který bude připsán na účet Nadačního fondu Arkýř, který podporuje žáky v žákovských soutěžích.

„Děkujeme společnosti Xella za tuto studentskou soutěž, které se každoročně účastníme a vážíme si toho, že jsme po dvou letech dokázali navázat na předchozí úspěch, kterého dosáhl Vojtěch Vacek v celostátním kole,“ uzavírá Josef Charamza.

Přidáno 24. 6. 2024, autor: Ondřej Vojíř