Máme žáky s DEK talentem

V úterý došlo ke slavnostnímu vyhlášení školního kola soutěže s názvem DEK talent, ve kterém žáci 3. ročníku zpracovávali rodinné domy s využitím materiálů, programů a skladeb společnosti DEK. „V letošním roce jsme opět mohli vidět mnoho kvalitních projektů, které by v současné době obstály i mezi profesionály z oboru,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil také regionální zástupce společnosti DEK David Svoboda, který žáků předal diplomy a také finanční odměny.

Na prvním místě ve školním kole s postupem do zemského kola skončil žák technického lycea Tobiáš Kříž, který obdržel také finanční odměnu ve výši 5 000 Kč. Na druhém místě skončila Anna Letková, která si odnáší odměnu ve výši 2 500 Kč. Třetí místo již patřilo žákovi stavebnictví Kryštofu Břízovi, který obdrží 2 000 Kč. Krásné čtvrté místo obsadila Hana Šlechtová z technického lycea s odměnou 1 500 Kč a na pátém místě skončil žák stavebnictví Filip Piechula s finanční odměnou 1 000 Kč.

„Soutěž DEK talent je pro nás nová příležitost a těšíme se na zemské kolo, věřím, že i v této soutěži máme šanci uspět,“ uzavírá ředitel školy Josef Charamza.

Přidáno 26. 6. 2024, autor: Ondřej Vojíř