Mezinárodní konference Enersol

Ve dnech 21.-22. dubna 2022 proběhla v Otrokovicích mezinárodní konference Enersol, které se zúčastnili i Josef Charamza, ředitel školy, a Josef Schinzel, učitel odborných předmětů. Konference se měla konat za účasti delegací z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Slovinska. Kvůli současné situaci se však zástupci z Německa a Slovinska nezúčastnili. Mezi hosty byli mimo jiné přivítáni také Petr Gazdík, ministr školství, mládeže a tělovýchovy, a Jan Břížďala, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, informační a komunikační technologie.

Hlavním bodem programu byly prezentace žáků, kteří zpracovávali projekty s tématem úspory energií. Svoji práci museli žáci představit v anglickém jazyce.

Doprovodný program obsahoval spoustu dalších aktivit. „Velmi zajímavá byla prohlídka Experimentária na Střední průmyslové škole Otrokovice, kde si žáci mohou prohlédnout a vyzkoušet spoustu věcí, které se učí v odborných předmětech,“ dodává Josef Schinzel.Přidáno 25. 4. 2022, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru