Mladí tesaři změřili svou dovednost

Soutěž Učeň tesař 2022 se po delší covidové pauze konala ve dnech 13. a 14. ledna 2022 na stavební škole v Jihlavě-Heleníně. „Jednalo se o regionální české kolo, kterého se zúčastnilo osm škol z Čech, zastoupeni byli žáci z Jaroměře, Prahy Jarova, Hradce Králové, Třebíče, Jihlavy, Prahy Zeleného pruhu a Havlíčkova Brodu. Naši školu reprezentovali žáci Michal Blažek ze 3. C a Filip Kučera ze 2. D v doprovodu tesařského mistra Petra Nováka,“ uvedl vedoucí praktického výcviku Pavel Podoba. V konkurenci osmi škol skončili žáci havlíčkobrodské školy na pátém místě.
„Za normálních okolností a podle pravidel minulých ročníků, kdy postupovala většinou čtyři družstva z českého kola a čtyři družstva z moravského kola, bychom do finále nepostoupili. Informace od vedení soutěže ale naznačuje, že by v případě nekonání se moravského kola soutěže, což reálně hrozí, postoupilo do finále na stavební veletrh do Brna pravděpodobně všech osm družstev z českého kola, tak máme ještě šanci,“ hodnotí vyhlídky dalšího účinkování dvojice budoucích tesařů z Havlíčkova Brodu Pavel Podoba.

Autor: Pavel PodobaPřidáno 1. 2. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru