Na For Arch za zkušenostmi a úspěchy

Ve čtvrtek 22. září se žáci 3. a 4. ročníku oboru stavebnictví a technické lyceum vydali se svými učiteli na výstavu For Arch do pražských Letňan, kde měli možnost prozkoumat novinky ve stavebnictví a vzít si materiály, které jim pomohou při studiu. „Dalším naším cílem bylo vyhlašování loňských soutěží výrobců stavebních hmot,“ říká Ondřej Vojíř, zástupce ředitele školy. Hned po příjezdu se celá skupina bezmála 100 žáků přesunula ke stánku společnosti Ytong, kde mohli žáci nejprve zhlédnout ukázku zdění a také si vyzkoušet soutěž v řezání tvárnic na čas. „Třešničkou na dortu bylo předávání ceny Vojtěchu Vackovi ze současné 4. B, který získal 3. místo v celostátním kole se svým návrhem rodinného domu,“ dodává Miloslav Beran, který byl vedoucím práce. Poté se žáci, kteří se v loňském roce zapojili do soutěže Heluz, přesunuli do konferenčního sálu, kde za přítomnosti učitelů sledovali slavnostní vyhlášení soutěže LevelUp od společnosti Heluz. Druhé místo v celostátním kole soutěže obsadil Václav Jelínek ze třídy 4. A, který získal finanční odměnu 15 000 Kč, a jeho vedoucí Miloslav Beran byl také oceněn. Zároveň škola získala za účast žáků v soutěži dataprojektor.

„V loňském roce se nám podařilo získat několik výborných celostátních ocenění a laťka pro letošní školní rok je tak hodně vysoko, ale všichni věříme, že žáci společně se svými učiteli dokáží na úspěchy navázat a ještě je posunout,“ doplňuje Ondřej Vojíř.


For Arch 2022


Přidáno 23. 9. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru