Na Lipně je krásně

V pondělí odpoledne se žáci vydali na procházku podél Lipna a po návratu do kempu se šli koupat. Večer poté patřil různým sportovním aktivitám, které si žáci vybrali. Během pondělního večera došlo také k výměně dozorů, kdy místo Pepy Vaněčka přijela další absolventka školy Tereza Drahošová. „Pepa i Terka během školního roku doučovali žáky na ročníkový projekt a znali se pouze z on-line prostředí, a proto byl školní výlet ideální příležitostí, aby se poznali osobně,“ vysvětluje třídní učitel a zástupce ředitele školy Ondřej Vojíř.

Úterní ráno všechny nemile překvapilo, nad Lipno se přihnaly dešťové mraky a změnily tak dopolední program. Žáci dopoledne strávili převážně v chatkách a po obědě měli možnost vybrat si aktivity. Někteří zavítali do posilovny, další do prostoru herny a mnozí také využili příležitost regenerace ve vířivce. K večeru se všichni přesunuli pod pergolu a večeři nahradily špekáčky na ohni. Celý večer provázela úžasná atmosféra, kterou podpořila hra na kytaru a zpěv všech účastníků. Během večera zazněly tradiční songy od táboráků. Ve středu ráno už bylo opět lepší počasí, a tak se žáci vydali autobusem do nedalekého Frymburku, odkud pokračovali pěšky na Stezku korunami stromů. Během cesty bylo několik ostrých stoupání, ale cíle se podařilo dosáhnout, a tak téměř celá třída vystoupala až do horního patra stezky. Dívky pro zpáteční cestu na stezce využily tobogánu. Celková délka trasy byla nakonec více než 17 km. Po návratu do kempu čekalo na žáky koupání a také možnost vyrazit na Lipno na šlapadle nebo loďce. Někteří opět využili i hřiště pro plážový volejbal. Celé středeční odpoledne provázelo krásné letní počasí. Po výborné večeři museli ještě chlapci dohrát rozehraný nohejbalový turnaj na místním hřišti.Přidáno 9. 6. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru