Na stavební škole začal nový školní rok, první ročníky ho zahájily imatrikulací

Čtyři desítky žáků učňovských oborů malíř, instalatér, tesař a zedník a více než osmdesát studentů maturitních oborů Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě čekala první den nového školního roku výjimečná událost, už po dvě desetiletí zahajují noví žáci docházku imatrikulací, tedy uvedením do studia.

Jako první přivítal v Městském divadle a kině Ostrov nováčky starosta Jan Tecl společně s ředitelem stavební školy Josefem Charamzou a třídními učiteli Danem Bukáčkem a Milanem Pilařem žáky učňovských oborů. Během imatrikulace jim předali hosté ze stavebních firem, Petr Podaný z PKS Žďár nad Sázavou a Zuzana Nováková, obchodní ředitelka Blachotrapez, výrobce plechových krytin, dárky na uvítanou. Úvodní imatrikulaci doprovodil hudebním vystoupením student druhého ročníku Tobiáš Kříž na příčnou flétnu.

Následovala imatrikulace maturitních oborů, kde starostu města zastoupil místostarosta Zbyněk Stejskal a třídy uvedli do studia třídní učitelé Rostislav Vondra (1. A), Iva Stehnová (1. B) a Radka Doležalová (1. TL). Společně s Petrem Podaným pak dárky novým žákům předali ještě za firmu PK BAU absolventi školy Tereza Kozlíková a Josef Štěpánek.
„Chtěl bych poděkovat zástupcům firem za věcné dary a dlouholetou spolupráci při výchově absolventů, současně také městu Havlíčkův Brod a Tomáši Hermanovi, řediteli Městského divadla a kina Ostrov, za umožnění slavnostního uvedení žáků prvních ročníků do studia.
Věřím, že bude tento okamžik žáky motivovat k tomu, aby v následujících letech získali na naší škole co nejlepší dovednosti a nabrali co nejvíce zkušeností, které pak budou moct uplatnit v dalším studiu a ve své profesi,“ uvedl na závěr Josef Charamza.


Imatrikulace 2022


Přidáno 1. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru