Naše žákyně mezi nejúspěšnějšími v kreativní soutěži „Ajéje, AI! Kyberbezpečnost z pohledu umělé inteligence.“

V pondělí 30. května 2022 proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina za účasti radního pro školství, mládež a sport, informatiku a komunikační technologie RNDr. Jana Břížďaly vyhlášení nejúspěšnějších žáků a studentů v soutěžích věnovaných problematice kyberbezpečnosti.

Jednalo se o soutěžící ze znalostního kvízu projektu kraje pro bezpečný internet a z kreativní soutěže Ajéje, AI! Kyberbezpečnost z pohledu umělé inteligence. Naši žáci se v rámci předmětu informatika zúčastnili kreativní soutěže, která proběhla již po jedenácté. Letošní ročník byl zaměřen na téma: umělá inteligence a rizika s ní spojená. Studentky 3. ročníku Markéta Šustáčková a Anna Štveráková obsadily v krajském kole krásné druhé místo v kategorii plakát, komiks, prezentace. Do soutěže se zapojilo cca 240 žáků a studentů se 139 soutěžními materiály.

Autor: Ing. Jana Wasserbauerová


Kybernetická bezpečnost


Přidáno 31. 5. 2022, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru