Naši petanquisté v Litomyšli

S novým školním rokem zahájily činnost také různé školní kroužky. Jedním z nich je petanque, jehož řady doplnila spousta žáků prvních ročníků. Kromě tréninků během týdne se zájemci účastní také víkendových turnajů. 

V sobotu 8. října se petanquisté utkali na zámku v Litomyšli v turnaji dvojic, kde vybojovali 20., 25., 30. a 41. místo z 45 dvojic. Počasí bylo příjemné a atmosféra zámku kouzelná. Velkého úspěchu dosáhla dvojice Kamila Fiedlerová s Rostislavem Topolovským, kterým se podařilo v čtyřkolovém švýcaru dvakrát zvítězit a obsadit tak 30. místo, což je napoprvé obrovský úspěch.
Naši hráči se přihlásili i do turnaje B, kde jasně zvítězila dvojice Prokop Kamarád a Josef Schinzel. "Všichni jsme si užili krásnou sobotu na zámku a vraceli jsme se domů ve večerních hodinách," uzavírá Josef Schinzel, trenér a vedoucí školního kroužku. 


Petanque Litomyšl


Přidáno 11. 10. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru