Navazujeme na úspěchy z konference STAVOKS

Stalo se již tradicí, že se zástupci školy účastní vědecké konference STAVOKS na konci měsíce ledna. I v letošním roce jsme vyrazili na Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně. Už v předstihu bylo jasné, že konkurence bude v letošním roce zase o něco větší a práce svým názvem ukazovaly zajímavá témata. „Na konferenci STAVOKS nás vždy přivítá velmi příjemná atmosféra, kterou dělají organizátoři studentského parlamentu a také porotci z různých ústavů fakulty, a proto se na konferenci s mezinárodním zastoupením soutěžících vždy rádi vracíme,“ říká zástupce ředitele a garant soutěže ve škole Ondřej Vojíř.

Pro soutěž byly ve škole vybrány dva zajímavé projekty, které již získaly úspěchy v jiných soutěžích, a naším cílem bylo ukázat tyto kvalitní práce na konferenci. Do Brna vyrazila se svým projektem přestavby zastávky ve Žďáře nad Sázavou Barbora Veselá a také trojice Anastasiia Brovko, Marcela Němcová a Justýna Slavětínská se svým projektem dětského a multifunkčního hřiště v Havlíčkově Brodě. „Všechna děvčata předvedla výborné výkony a skvěle prezentovala svoje kvalitně zpracované projekty odborné porotě, která je za jejich práci chválila a současně srovnávala, vzhledem k vysoké kvalitě zpracování, s vysokoškolskými pracemi studentů vyšších ročníků,“ doplňuje Ondřej Vojíř, který se konference s žáky každoročně účastní. Po odprezentování všech prací přistoupila komise k hodnocení projektů, během kterého předseda poroty udělal tiskovou konferenci se třemi vyučujícími ze středních škol a vznikla tak zajímavá debata mezi žáky a učiteli. Po této vsuvce již předseda poroty docent Pavel Schmid představil pořadí týmů a jednotlivců. Naše děvčata svými výkony dokázala obsadit dvě druhá místa v kategorii tým a jednotlivec a navázala tak na úspěchy našich žáků z předchozích let. „I když některá děvčata se dostanou na vysokou školu díky dobrému prospěchu během studia na střední škole, tak výhodou této konference je také přijetí na Fakultu stavební VUT bez přijímací zkoušky na některé obory,“ uzavírá Ondřej Vojíř.

„Za sebe bych chtěl poděkovat za reprezentaci školy a poblahopřát k hezkému umístění na konferenci,“ říká Josef Charamza, ředitel školy.

 


Stavoks - Brno


Přidáno 29. 1. 2024, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru