Návštěva holandských studentů v Havlíčkově Brodě

V týdnu od 30. 10. – 4. 11. 2023 hostilo několik žáků naší školy ve svých rodinách holandské vrstevníky v rámci tradičního výměnného pobytu. Partnerství mezi spřátelenými městy trvá již více než 35 let. Součástí tohoto partnerství jsou také studentské výměnné pobyty, které pořádáme společně s Gymnáziem Havlíčkův Brod.

V průběhu pobytu navštívili holandští studenti naši školu, kde si mimo jiné vyzkoušeli práci s grafickým programem SketchUp.
Bylo zajímavé, že pro některé z nich to nebyla první zkušenost s tímto programem.
Náplní jednotlivých dní byly výlety do blízkého okolí – Žďár nad Sázavou, pěší výlet na Devět Skal, Kutná Hora, Lipnice nad Sázavou, Světlá nad Sázavou. Jeden celý den strávila holandská skupina v Havlíčkově Brodě, kde došlo k srdečnému a slavnostnímu přijetí na radnici a také návštěvě centra města.
Většina večerů byla vyhrazena pro společné aktivity českých a holandských studentů – hrál se bowling, proběhla společná akce v klubu OKO a nechyběla ani haloweenská párty.
Velké poděkování patří našim studentům za péči o holandské kamarády a v neposlední řadě také za bezchybnou spolupráci v průběhu celého pobytu.
Význam celého výměnného pobytu a spolupráci mezi školami podpořilo setkání ředitelů zúčastněných škol. Havlíčkův Brod totiž navštívili i ředitelé škol Penta Bahürim a Maerlant, kteří se setkali s řediteli naší školy a Gymnázia Havlíčkův Brod.


Návštěva holandských studentů


Přidáno 15. 11. 2023, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru