Nová dílna-tesárna pro obor tesař na SPŠS Havlíčkův Brod

Zlepšené podmínky pro obor tesař
Nová dílna-tesárna pro obor tesař na SPŠS Havlíčkův Brod

V letošním školním roce 2020/2021 jsme na přelomu měsíce září a října mohli začít realizovat zamýšlené přestěhování oboru tesař pro výuku praxe z prostor haly do volných prostor stávající školní budovy, vzniklých po přestěhování KDJ do objektu nové krajské knihovny. Vše jsme směřovali k příchodu nového mistra, zkvalitnění praktické výuky a hlavně z důvodu lepší BOZP pro tento obor.

V prostoru jedné místnosti se sociálním zařízením vznikla dílna-tesárna s tesařskými ponky hoblicemi, mobilními stroji a nářadím. Do druhého prostoru dílny-tesárny jsme na konci kalendářního roku 2020 pořídili nové stacionární tesařské stroje-pilu, srovnávačku s protahem a s dlabačkou a odsáváním firmy Holzmann.

Další novou možností například pro nácvik tesařského profilu, přípravu a výrobu zakázek nebo skladování řeziva, hlavně v jarním a letním období, se nabízí prostor před vzniklou tesařskou dílnou na vyasfaltovaném dvoře.

Přidáno 19. 3. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru