Odborné prezentace pro pozemáky

V nedávné době měli žáci 3. a 4. ročníku zaměření pozemní stavby možnost vyslechnout zajímavé přednášky stavebních firem spolupracujících s naší školou. První přednáška byla od společnosti Loxia, která vytvořila projekt Škola projektování, v něm se snaží žákům poutavě předat poznatky z praxe a zajímavými postřehy vzbudit u žáků zájem o práci ve stavebnictví. „Jsme rádi, když můžeme výuku rozšířit o zajímavé projekty, které žákům předají další poznatky. Navíc se akce potkala i s tím, že naše loňská absolventka Martina Svobodová obdržela speciální cenu od společnosti Loxia,“ říká ředitel školy Josef Charamza. Prezentaci projektu vedl velmi živou a zajímavou formou Matouš Fejfar, který následně s vedením školy probíral další možnosti spolupráce školy a společnosti.

Druhou páteční přednášku uskutečnil dlouholetý partner školy, kterým je společnost Hinton. Prezentace pro žáky směřovala především do praxe, jakým způsobem se postupuje při výstavbě a jaké role tam mají jednotliví pracovníci. HR manažer firmy Lenka Novotná a stavbyvedoucí Josef Sedláček žákům představili společnost a do budoucna jim nabídla možnost uplatnění. „Společnost Hinton je naším důležitým partnerem. Úzká spolupráce je podpořena především tím, že předsedou představenstva je náš absolvent Petr Šimon. Žáci učebních oborů každoročně dostávají od školy zdarma montérky, které pro nás vyrábí a dodává právě společnost Hinton a za to jí patří velké poděkování,“ vysvětluje Josef Charamza. Ani žáci maturitních oborů, kteří se účastnili prezentace, neodešli s prázdnou a od společnosti dostali každý dárkovou tašku s předměty firmy.

Věříme, že páteční dopoledne bylo pro žáky inspirující a pomůže jim při vzdělávání na naší škole a do budoucna jim pomůže s výběrem zaměstnání," uzavírá Josef Charamza. 


Odborné prezentace pro pozemáky


Přidáno 24. 11. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru