Okresní kolo SOČ

Okresní kolo SOČ

Ve čtvrtek 31. března se v on-line prostředí konalo okresní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. Žáci školy soutěžili ve dvou kategoriích. V první kategorii geologie a geografie uspěla se svou prací studentka čtvrtého ročníku Michaela Bořilová a postoupila přímo do krajského kola bez nutnosti obhajoby své práce. V kategorii stavebnictví, architektura a design interiérů se proti sobě postavily dvě práce. Miroslav Čermák již s prací Využití turistického potenciálu trati Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou uspěl na soutěži Stavoks a svůj úspěch napodobil i nyní, kdy postupuje z prvního místa výše uvedené kategorie. Do krajského souboje ho doprovodí žáci ve složení Filip Netolický, Michal Krásný a David Nepraš, kteří s dalšími spolužáky pracují na projektu zabývajícím se metodou BIM, jejich práce nese jméno Krajská knihovna Vysočiny jako pilotní BIM projekt. Žáci musí v tuto chvíli dopracovat své projekty, které odevzdají v papírové podobě do 10. dubna, a 28. dubna vyrazí do Třebíče zabojovat o celostátní kolo.

Přidáno 1. 4. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru