Okresní kolo soutěže "Cihla k cihle" pro žáky základních škol

V úterý 26. září 2023 se naše škola stala dějištěm tradiční soutěže "Cihla k cihle" se stavebnicí Teifoc. Do soutěže se přihlásilo 13 dvoučlenných družstev ze základních škol. Na soutěž se také přijely podívat ještě další tři třídy ze ZŠ Lipnice n. Sáz, ZŠ Havlíčkova Borová a ZŠ Přibyslav. Tito žáci si také vyzkoušeli postavit svojí první stavbu jednoduchého objektu.
 Soutěž "Cihla k cihle" má tradici již od roku 2017. Povzbuzuje žáky ke kreativitě a rozvíjí jejich dovednosti. Úkolem soutěžících bylo postavit zahradní objekt – chatku a vhodně vymyslet i možné řešení zahrady.
Výsledné stavby hodnotila porota složená z učitelů naší školy – Ing. Ondřej Vojíř, Ing. Jan Matějka a Ing. arch. Rostislav Vondra. Porotci měli těžkou práci při hodnocení družstev, protože všechny týmy postavily opravdu zajímavé a nápadité objekty. Co se vlastně hodnotilo – kreativita a originalita, nápaditost technického řešení, čistota práce, dodržení cihelné převazby.
Po hodnocení poroty došlo k vyhlášení vítězů a předání cen. První místo a zároveň postup do krajského kola si odneslo družstvo žáků ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod ve složení Jan Nevole a Tadeáš Dajč. Druhé místo a také postup do krajského kola obsadilo družstvo žáků ZŠ Ždírec nad Doubravou – Jakub Poštolka, Marek Špinar a třetí místo získalo další družstvo žáků ZŠ  Štáflova HB - Lukáš Hranický, Marek Domkář. Postupujícím blahopřejeme k postupu do krajského kola, které se koná 12. 10. 2023 v Třebíči.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným žákům a jejich učitelům. Dále také patří dík studentům třídy 2.A, kteří pomáhali s celodenní organizací soutěže.


Okresní kolo soutěž "Cihla k cihle"


Přidáno 29. 9. 2023, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru