Okresní přebor družstev škol v šachu

Dne 10. února 2023 se v AZ centru Havlíčkův Brod konal okresní přebor družstev škol v šachu. Soutěž probíhala ve třech kategoriích, a to kategorie I. 1.-5. třídy, kategorie II. 6.-9. třídy, kategorie III. střední školy.

V III. kategorii bylo celkem přihlášeno 5 družstev, a to: Gymnázium Chotěboř, Gymnázium Havlíčkův Brod A, Gymnázium Havlíčkův Brod B, Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou, a naše družstvo ve složení Šimon Hutař ze 4. A, Milan Švec z 1. TL, Vojtěch Dohnal z 2. A a Michal Žáček z 2. A.

Hrálo se systémem každý s každým, tempem 2x15 minut + 5s/tah. Naše družstvo bohužel v této konkurenci skončilo na 5. místě. Snad to vyjde příště. Turnaj vyhrálo družstvo z Gymnázia Chotěboř a na druhém a třetím místě byly družstva z Gymnázia Havlíčkův Brod.

Autor: Mgr. Zdeněk Kalaš

Turnaj šachy