Osvědčení ze soutěže Máš na to

V pondělí 14. března se sedm žáků ze tříd 2. B a 2. TL vydalo na Územní odbor Policie ČR v Havlíčkově Brodě, kde si z rukou plk. Mgr. Bc. Petra Grubra, ředitele ÚO Havlíčkův Brod, převzali osvědčení o splnění fyzické způsobilosti. Tu si žáci otestovali v říjnu loňského roku v rámci soutěže Máš na to, kterou pořádá Policie ČR. Kromě osvědčení si žáci odnesli také drobné dárky a informace o tom, jaké možnosti jim Policie ČR může nabídnout pro jejich profesní budoucnost. Měli možnost si prohlédnout budovu, podívali se například do dětské výslechové místnosti nebo do cely předběžného zadržení. Zjistili, kde po městě může policie sledovat jejich kroky pomocí kamer. Ve venkovních prostorách se seznámili s dopravními prostředky, které policie využívá, včetně vybaveného auta kriminální policie, a zhlédli ukázku práce s policejním psem. Žáci se o práci policistů aktivně zajímali, a pokud bude možnost, rádi se zapojí také do dalšího ročníku sportovní soutěže.

Autor: Mgr. Radka DoležalováPřidáno 16. 3. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru