Pěkné sportovní úspěchy družstev fotbalistů a volejbalistů

Pěkné sportovní úspěchy družstev fotbalistů a volejbalistů

Fotbalové družstvo naší školy dokázalo v okresním kole uspět se všemi soupeři. Ve vyrovnaném finále jsme porazili tradičního rivala OA a HŠ Havlíčkův Brod. Tímto skvělým výkonem se fotbalisté kvalifikovali do krajského kola.
Nyní podrobněji ke krajskému kolu, které se konalo v Jihlavě.
Krajského kola se zúčastnila následující družstva: SPŠS HB, OZS K. Světlé Jihlava, SŠS Jihlava, SPŠ Třebíč, SPŠ Žďár nad Sázavou, Gymnázium Humpolec.
V našem prvním utkání jsme porazili SŠS Jihlava 2-1. Bylo to vyrovnané utkání, branky dávali Dominik Soukup a Aleš Rázl. Ve druhém utkání jsme prohráli s OZS Jihlava 0-1. V tomto utkání jsme možná měli mírnou převahu, vyložené šance byly na obou stranách. Jednu z nich bohužel soupeř proměnil. Ve skupině jsme obsadili druhé místo a čekal nás souboj o bronzové medaile s humpoleckým gymnáziem. V tomto utkání jsme měli převahu (mnoho šancí i tutovek). O vítězství 1:0 rozhodl Aleš Rázl. Stručný komentář Miloslava Berana, který žáky na krajském kole doprovázel: „Bezva turnaj - super přístup kluků, nadšení, podporování, bojovnost.“

Nyní se přesuneme na školní volejbalový tým, který se v tomto týdnu zúčastnil okresního kola středních škol. V okresním kole se volejbalisté umístili na druhém místě, což je také velmi pěkný výsledek. V prvním utkání jsme nejprve porazili zdravotnickou školu 2:0, následně přišla po napínavém průběhu prohra v tiebraku třetího setu s gymnáziem z Ledče nad Sázavou. I přes prohru v závěrečném utkání s gymnáziem Havlíčkův Brod, jsme se umístili na druhém místě.

Díky fotbalistům a volejbalistům za reprezentaci naší školy a za jejich skvělé výkony!

Přidáno 19. 10. 2023, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru