Pod basketbalovými koši vládne stavebka!

V okresním kole v basketbalu v kategorii dívek i chlapců, které se konalo v úterý 22. listopadu v tělocvičně naší školy, zvítězila obě naše družstva před OA a HŠ Havlíčkův Brod a Akademií Světlá nad Sázavou.

Družstvo chlapců vyhrálo podle očekávání a na vítězství se podíleli všichni hráči. Hru skvěle dirigovali Matěj Jirák (3. B) a Ondřej Bauer (2. A). Nejlepším střelcem byl Tadeáš Dvořák (2. C). Dále k úspěchu přispěli Tomáš Fadrný (1. A), Matyáš Jedlička (1. B), Vojtěch Schläfer (2. C), Petr Přikryl a Jiří Baum (2. TL). „Soupeři byli urputní, ale my jsme byli lepší. První zápas jsme sehráli s Akademií Světlá nad Sázavou s jasným výsledkem 37:12. Druhý zápas s OA a HŠ Havlíčkův Brod byl silově vyrovnanější, ale výsledek 50:17 hovoří za své,“ ohodnotil zápas jeden z hráčů Tomáš Fadrný.

Vítězství družstva děvčat je naopak velkým překvapením. Přestože měly dívky před zápasem pouze jeden společný trénink, hrály skvěle. Většinu zápasů odehrála základní pětka ve složení Vendula Boskovicová a Bára Prchalová (1. TL), Petra Chalupníková (1. A), Hedvika Caltová a Zuzana Němcová (3. TL). Děvčata měla v obou zápasech výraznou střeleckou převahu, mnoho důležitých košů dala z rychlých protiútoků Petra Chalupníková. Ve finále bylo po poločase skóre 10:0 v náš prospěch, a to už bylo jasné, že si vítězství nenecháme uniknout. Do zápasů se dále zapojily Věroslava Zelená (3. TL), Karolína Chadimová, Jana Bláhová, Petra Matějková a Tereza Zimprichová (všechny z 1. TL).  

Oba naše týmy se probojovaly do krajského kola. Gratulujeme a přejeme dál hodně úspěchů!


Basketbal


Přidáno 23. 11. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru