Pokrok nezastavíš

3D laserový skener
Pokrok nezastavíš

Od dnešního dne se naše škola může pyšnit novou učební pomůckou, kterou se stal 3D laserový skener od firmy Leica. Tuto novou pomůcku se nám podařilo získat díky finanční podpoře Kraje Vysočina. Během následujících týdnů dojde k zaškolení vyučujících odborných předmětů a následně se začne 3D skener využívat ve výuce grafických programů. „Škola musí stále podnikat kroky dopředu, aby absolventi školy byli po dokončení studia konkurenceschopní a plně se mohli zapojit do pracovního prostředí,“ dodává ředitel školy Josef Charamza.

A co vlastně ten 3D skener je?

Nejmenší a nejlehčí laserový skener svého druhu na světě nasmíná okolní svět v podobě plnobarevných panoramatických snímků v HDR kvalitě spolu s přesným mračnem bodů za necelé tři minuty. To vše s ovládáním na jediné tlačítko. S tímto skenerem se naučí pracovat opravdu každý. Stačí ovládat iPad nebo jen mačkat tlačítko a zachycená 3D realita ve vysokém rozlišení je vaše.

Přidáno 13. 11. 2020, autor: Ondřej Vojíř