Postupy do krajského kola SOČ

Úspěchy studentů v soutěži
Postupy do krajského kola SOČ

I když jsou školy stále v režimu distanční výuky, tak se žáci účastní soutěží a dosahují dobrých výsledků. V úterý 6. dubna proběhlo okresní kolo Středoškolské odborné činnosti, kde měla naše škola čtyři zástupce ve dvou kategoriích. V kategorii stavebnictví, architektura a design interiérů se utkaly dvě studentky čtvrtého ročníku. První místo získala za svůj projekt multifunkčního domu v Humpolci Adéla Svobodová z třídy 4. A. Na druhém místě se umístila Jolana Čekalová z třídy 4. TL, do soutěže se přihlásila se svým projektem minimalistického nábytku z kovu, který současně zpracovává jako svoji maturitní práci.
V oblasti ochrany a tvorby životního prostředí jsme také měli dva zástupce a proti nim dvě práce z havlíčkobrodské zdravotní školy. Zelené pláště budov se nyní ve městech řeší čím dál více a pomáhají tak ke zkvalitnění prostředí. Skupinka ve složení Jiří Teplý (4. TL), Kristýna Šourková a Barbora Trojanová (obě 2. B) obsadila s touto prací druhé místo. Na nepostupovém třetím místě se umístili Jakub Remeš (4. TL) a Vojtěch Bartoš (2. B), kteří se ve své práci zabývali rekonstrukcí a přestavbou rodinného statku, který bude fungovat jako soběstačný dům.

Adéle, Jolaně, Jiřímu, Barboře a Kristýně gratulujeme k postupu do krajského kola a držíme palce.

Přidáno 6. 4. 2021, autor: Ondřej Vojíř