Pražský úspěch studentů v soutěži Liga rozpočtářů

Pražský úspěch studentů v soutěži Liga rozpočtářů

Ve středu 26. ledna se žáci 4. ročníku oboru stavebnictví Lukáš Dostál, Ondřej Bláha a Denny Gassler v doprovodu vyučující Evy Pazderkové zúčastnili soutěže v oceňování stavebních prací nazvané Liga rozpočtářů. Pořádala ji společnost ÚRS CZ, a. s., společně s Katedrou ekonomiky a řízení ve stavebnictví na Fakultě stavební ČVUT v Praze a zúčastnilo se jí 19 žáků z celkem šesti středních škol.  

Po přivítání a úvodním slovu zástupce společnosti ÚRS CZ, a. s., Luďka Dlouhého a vedoucí Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví profesorky Renáty Schneiderové Heralové se žáci rozdělili do učeben a začala samotná soutěž. V průběhu vyhodnocování soutěže pořadatelé pro žáky připravili komentovanou prohlídku budov fakulty stavební a fakulty architektury.  

Následovalo slavnostní vyhodnocení, výsledek byl pro zúčastněné žáky stavební školy z Brodu milým překvapením. Na stupni vítězů obsadili hned dvě místa, první obhájil Lukáš Dostál a třetí získal Denny Gassler. Ani třetí z žáků, Ondřej Bláha, si nepočínal špatně. Ačkoliv se neumístil na stupni vítězů, byl v první polovině nejlepších. I díky němu bylo naší škole od pořadatelů adresováno čestné uznání za kvalitní přípravu studentů v oblasti oceňování stavebních prací.  

„Účast v soutěži byla pro naši školu i pro mě premiéra, nevěděli jsme, co na nás čeká, a proto jsme ani neodjížděli s velkými očekáváními. O to větší je to pro mě radost a jsem na své svěřence pyšná,“ říká učitelka odborných předmětů Eva Pazderková. 

Autor: Ing. Eva Pazderková

 

 

Přidáno 27. 1. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru