Předávání cen Stavba Vysočiny

V pondělí 6. září proběhlo vyhlášení 19. ročníku soutěže Stavba Vysočiny, součástí je také vyhlášení nejlepších studentských projektů a titulu Učeň roku. Z pěti studentů, kteří během galavečeru zamířili na pódium, měla naše škola hned tři oceněné. „Soutěž Studentský projekt Stavba vysočiny je v republice vcelku ojedinělá a my si velice vážíme, že jsme v historii soutěže získali spoustu předních ocenění v konkurenci stavebních škol z Vysočiny,“ říká Josef Charamza, ředitel školy.

První místo se svým soutěžním projektem získal Jakub Remeš, který v červnu úspěšně zakončil studium na naší škole s vyznamenáním. „Jakub během práce na svém projektu odvedl velký kus práce a prokázal velice kvalitní schopnosti architektonického směru,“ říká Vít Wasserbauer, vedoucí vítězného projektu. Na druhém místě se umístil Tomáš Bačkovský, který rovněž maturoval s prospěchem s vyznamenáním.

Titul učeň roku získal náš absolvent a v současné době žák 2. ročníku oboru stavebnictví Josef Milsimer. „Pepa během studia oboru tesař prokazoval velké odborné znalosti a snahu studovat. V současné době máme ve škole tři studenty, kteří se rozhodli po absolvování učebního oboru nastoupit na obor maturitní,“ doplňuje Josef Charamza.

Jakub Remeš získal za první místo finanční odměnu 10 000 Kč, Tomáš Bačkovský 8 000 Kč a Josef Milsimer laserový dálkoměr a AKU vrtačku.  Ocenění si žáci převzali z rukou Jana Břížďaly, radního Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií, který je patronem obou těchto studentských kategorií.

Přidáno 7. 9. 2021, autor: Ondřej Vojíř