Představení stavební fakulty VUT

Stavební škola dlouhodobě spolupracuje s celou řadou stavebních společností a místními organizacemi, ale zatím v portfoliu chyběla bližší spolupráce s vysokými školami. K velkému posunu došlo ve škole během pátečního dne, kdy naši školu navštívil proděkan stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně Zdeněk Dufek společně s žáky fakulty. Jsme rádi, že se k nám do školy vrátili Aneta Hošková, která je absolventkou školy a v současné době studuje 4. ročník bakalářského studijního programu,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Na pátou vyučovací hodinu byla naplánována prezentace studentů fakulty pro žáky 4. ročníku, kteří před sebou mají rozhodování, jakou školu si v příštím roce vyberou. Úvodní slovo prezentace měli ředitel školy Josef Charamza a proděkan Zdeněk Dufek. Následnou prezentaci již vedli žáci, kteří představili možnost studia na vysoké škole a co na budoucí studenty vysoké školy v Brně čeká.

Mezitím vedení obou škol hledalo způsob vzájemné podpory a spolupráce, která může být v budoucnu pro obě školy prospěšná. „Je pro nás potěšující zájem jedné z prestižních vysokých škol v republice a budeme rádi, když budeme pracovat na společném rozvoji a předávání kvalitních absolventů pro české vysoké školy. Bylo příjemné si vyslechnout, že celkem 24 našich absolventů, kteří ukončili v loňském roce vzdělávání na naší škole směřovalo právě na stavební fakultu. Je to pro nás motivující a především i zavazující údaj, na kterém chceme v budoucnu ještě pracovat,“ doplňuje Josef Charamza.

Na konci celého setkání byl v prostorách školy vyvěšen banner s informacemi o vysoké škole a věříme, že i pro naše žáky zaznělo mnoho důležitých informací, které jim pomohou v rozhodování o budoucím vzdělávání.


Představení stavební fakulty VUT


Přidáno 25. 11. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru