Předvánoční projektové dny na stavebce

Před odjezdem našich studentů domů na vánoční prázdniny proběhly na stavební škole dva dny s projektovou výukou. V úterý 21. a ve středu 22. prosince se jednotlivé třídy účastnily nejrůznějších aktivit. Část tohoto programu byla naplánovaná školou, některé aktivity si připravovali studenti sami.

V prvních a třetích ročnících učebních oborů proběhl odborný výcvik. Druhé ročníky vyrazily na exkurze. Třída 2. C si prohlédla moderní technologie v nové budově knihovny. Třída 2. D navštívila bytový dům, který staví společnost Roneli, a také zástavbu rodinných domů v okolí Ledečské ulice.

Pro třídy maturitních oborů bylo připraveno několik webinářů. První a druhé ročníky si poslechly představení projektu Svépomocí nebo přednášku od společnosti Goldbeck, třetí ročníky od společnosti Velux v podání našeho absolventa Ing. arch. Marka Petríka. Čtvrté ročníky se věnovaly programu Lumion a zpracování vizualizace zoologické zahrady, která je zároveň jejich ročníkovou prací. Ve středu proběhl webinář s absolventy vysokých škol, kteří jsou zároveň absolventy naší školy, aby se s maturanty podělili o zkušenosti, které se studiem na vysoké škole mají.

Kromě online přednášek proběhly ve třetích ročnících také besedy v rámci třídy s učitelem společenských věd Milanem Pilařem, kde se věnovaly tématům hippies a domácí násilí.

Aby si studenti mohli od výuky také odpočinout, využili tělocvičnu a ve třídě se pobavili u nejrůznějších her. V rámci anglického jazyka si třídy 4. TL a 2. TL zahrály Scrabble a vyrobily tradiční Christmas crackers.

Doufáme, že si studenti přes vánoční prázdniny odpočinou a načerpají nové síly na zbytek školního roku. Přejeme všem krásné a klidné Vánoce a do nového roku především hodně zdraví a úspěchů nejen ve škole.

Autor: Mgr. Radka Doležalová

Přidáno 22. 12. 2021, autor: Ondřej Vojíř