Přes pět desítek zájemců o studium si prohlédlo stavební školu

Přes pět desítek zájemců o studium si prohlédlo stavební školu

V sobotu 20. listopadu se uskutečnil první ze tří dnů otevřených dveří na Střední průmyslové škole stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. S možnostmi studia se během sobotního dopoledne seznámily více než čtyři desítky zájemců o maturitní obory a patnáct dalších se zajímalo o učební obory.

Vedle průběhu přijímacího řízení, uplatnění po škole si mohli návštěvníci prohlédnout učebnu s virtuální výukou, kterou prezentovali žáci 1. A se svým učitelem Danem Bukáčkem. „V současnosti škola virtuální učebnu postupně začleňuje do výuky. Pomocí brýlí s notebookem jsme zájemcům představili, jak moduly, které už můžeme využívat, fungují,“ uvedl Dan Bukáček. Škola, která se stala konzultantem virtuální reality pro školy na Vysočině, spolupracuje na tvorbě modulů virtuální reality s firmou EDUVR.

Ve středu 24. listopadu, kdy proběhne druhý den otevřených dveří, se ve škole uskuteční soutěž ve zdění skutečné (reálné) stěny a stěny ve virtuální realitě. „To je jeden ze šesti hotových modulů vedle například ekologického třídění odpadů či šroubování, které už využíváme, další dva jsou před dokončením,“ dodal ředitel školy Josef Charamza. 

Sobotní akce se setkala s pozitivními ohlasy návštěvníků školy, mezi nimiž nechyběli ani absolventi školy, řada z nich už v roli rodičů, doprovázejících budoucí žáky školy. „Ti se mohli setkat také se zástupci společnosti PKS, která dlouhodobě spolupracuje s naší školou a podporuje nadané učně. Středečního dne se bude účastnit další z partnerů školy, firma Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod,“ doplnil Ondřej Vojíř, zástupce ředitele školy.
Na závěr dne proběhlo slosování cen účastníků z burzy škol v Havlíčkově Brodě, k předání výhercům dojde na jednotlivých základních školách.

Přidáno 22. 11. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru