Přípravy na ročníkový projekt

Přípravy na ročníkový projekt

Studenti druhého ročníku oboru stavebnictví se ve středu 9. června 2021 vydali na exkurzi, která jim mám pomoci při zpracování ročníkového projektu ve 3. ročníku. „Námětem pro exkurzi bylo studentům představit městskou část Havlíčkova Brodu, kde budou studenti navrhovat svoje rodinné domy,“ říká zástupce ředitele školy a také jeden z vyučujících ročníkového projektu Ondřej Vojíř.

Na obhlídku nejprve vyrazila skupinka žáků z 2. B, kde si zaměření pozemní stavby vybrali pouze dva žáci a zbývající se rozhodli pro nově vzniklé zaměření dopravních staveb. „Výhodou bylo, že po cestě do lokality rodinných domů je také dopravní stavba v Ledečské ulici, takže si na své přišli i budoucí dopraváci,“ doplňuje Ondřej Vojíř.
Poté stavaře ze 2. B vystřídala početnější skupina třídy 2. A, kde si obor pozemní stavby vybralo 27 žáků a dva studenti dopravní stavby. „Cílem obhlídky území bylo, aby si studenti vytvořili představu, jaká zástavba se v místě nachází a jak je svažitý terén, do kterého budou muset svůj objekt zasadit,“ doplňuje Ondřej Vojíř.

Věříme, že exkurze měla pro žáky přínos a projeví se to na kvalitě ročníkových projektů v příštím školním roce.

Přidáno 11. 6. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru