Prohlídka České národní banky v Praze

Na konci roku 2022 proběhlo losování mezi 596 registrovanými školami o speciální cenu soutěže Finanční gramotnost. Los padl na naši školu. Dne 20. března 2023 žáci tříd 3. A, 3. B a 2. TL se zúčastnili prohlídky s odbornou besedou v Návštěvnickém centru ČNB v Praze. 

Žáky nejprve přivítala ředitelka soutěže  Finanční gramotnosti RNDr. Štefánková Marie spolu s představiteli ČNB, poté následovala VIP prohlídka expozic Za měnou a Lidé a peníze. Potom si žáci zasoutěžili v oblasti financí. Velkým přínosem pro žáky byla možnost seznámit se s originálními architektonickými návrhy ČNB z veřejné soutěže z roku 1928, které se zúčastnilo deset významných architektů, mezi nimiž byl Gočár, Zázvorka, Roith.

Ohlédnutí za celým programem v České národní bance v Praze je vidět na sestřihu:  https://www.instagram.com/p/CqC6wqPIWBp/

Cestou domů jsme se zastavili na exkurzi do firmy OSMA s. r. o., která se zabývá výrobou plastového potrubí. Firmou nás provedl náš bývalý absolvent pan Dědic.

Autor: Ing. Jana Wasserbauerová

 


ČNB


Přidáno 26. 3. 2023, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru