Projekt Policie ČR Máš na to

Studenti stavební školy využili další příležitosti a vyzkoušeli si nové řemeslo v praxi. Nejednalo se o řemeslo spojené se stavební činností, ale o řemeslo policejní.
V jihlavském sportovním klubu se v úterý 5. října konala akce Máš na to, v jejímž rámci si studenti středních škol z Vysočiny mohli vyzkoušet fyzickou část přijímacího řízení k Policii České republiky. Naše škola využila plnou kapacitu akce a vyslala devět studentů. Ti si během dopoledne stihli vyzkoušet nejen čtyři disciplíny přijímacího řízení: člunkový běh, celomorotický běh, kliky a běh na jeden kilometr, ale i test znalostí dopravního provozu (test autoškoly).
Během poledního občerstvení si při čekání na výsledky policisté připravili doprovodný program. Po vystoupení policejních psů si každý student mohl projít policejní vozy, osahat si plnou výzbroj se zbraněmi, zjistit, jakým způsobem funguje radar, a zeptat se příslušníků Policie ČR na jakýkoli dotaz.
Poté přišel napínavý okamžik – vyhlášený vítězů. Studenti se umístili na průměrných až nadprůměrných pozicích. Všichni studenti stavební školy by byli na základě fyzických testů přijati do služby, protože získali více než 36 bodů. Musím vyzdvihnout výsledky žáka Daniela Vejsady, který se obsadil osmé místo v celém Kraji Vysočina.

Autor: Bc. Dan BukáčekPřidáno 10. 10. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru