První ročníky v nízkoprahovém klubu

V tomto týdnu navštívily všechny tři třídy maturitních prvních ročníků Nízkoprahový klub BAN! v Havlíčkově Brodě, aby se žáci seznámili se službou a podívali se do prostor klubu. Nejdříve jim pracovníci klubu vysvětlili, jak služba funguje, jaká jsou v klubu pravidla a v čem nebo s čím jim mohou pracovníci pomoct. Potom si žáci prohlédli klub a vyzkoušeli nejrůznější volnočasové aktivity, které jsou v klubu k dispozici (například stolní tenis, boxovací pytel, fotbálek nebo různé deskové hry).

Nízkoprahový klub je služba sociální prevence, ve které pracovníci zdarma poskytují dětem a mládeži od 8 do 20 let pomoc v nepříznivých situacích. Sociální pracovníci jim pomáhají a podporují je například při řešení potíží ve škole, v rodině nebo s nevyplněným volným časem.

"Návštěvu v nízkoprahovém klubu organizujeme pro všechny první ročníky každý rok, protože je to jedna z možností, kam se mohou naši žáci obrátit, pokud by se v jejich životě vyskytl nějaký problém, se kterým si nebudou vědět rady," dodává Radka Doležalová, školní metodička prevence. 

 

 


BAN!


Přidáno 24. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru