Rozpočtový program KROS 4 na stavební škole

Rozpočtový program KROS 4 na stavební škole

Letošní rok je plný změn, jednu z nich pocítili i studenti posledních maturitních ročníků, kteří se v letošním roce poprvé setkali s rozpočtovým programem KROS 4.

Software od společnosti ÚRS CZ, a. s., nabízí studentům školy prostředí, v němž najdou základní informace ohledně oceňování a řízení stavební výroby. Žáci například získávají pomůcky k jednoduchému nacenění objektu, který se využívá při jednoduchém odhadu ceny stavby ve fázi studie. Hlavní činností, kterou studenti v posledním ročníku cvičí, je ale tvorba položkového rozpočtu, který se váže k jejich vlastnímu vyprojektovanému rodinnému domu z předchozích let. Tímto krokem studenti získávají i ekonomický náhled na projektování
a propojí více předmětů a znalostí dohromady.

Studenti čtvrtých ročníků získali pro distanční výuku školní licence, a proto může rozpočtování probíhat i z bezpečí domova.

Výhodou programu KROS je obsáhlá databáze položek, která je pravidelně aktualizována, jednoduché rozhraní, anebo také propojenost s BIM. Tento software se řadí mezi nejvyužívanější programy v České a Slovenské republice jak na vysokých školách, tak také v praxi. „Proto jsme rádi, že tento program využíváme i na naší škole a můžeme tím zjednodušit budoucí přesun studentů ze školních lavic do projekčních kanceláří,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Přidáno 9. 3. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru