S Vysočinou do Evropy

Sedm tříd maturitních oborů se zapojilo do letošního ročníku krajské soutěže s Vysočinou do Evropy, která nově změnila svou podobu a odstartovala školním kolem. V něm se na každé škole vybírají dva nejlepší účastníci, kteří změří síly v krajském kole.

O možnost získat dvoutýdenní jazykový kurz či další ceny se za stavební školu v Brodě utkají Libor Šikl a Matěj Merunka ze 2. TL, jako náhradník skončil Radim Sobotka.

Krajské kolo by se mělo uskutečnit ve středu dne 6. dubna na Krajském úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě a na účastníky čeká papírový test v anglickém jazyce se středně těžkými a těžkými otázkami. Následně nejlepších 8 až 12 týmů dostane tři hodiny na zpracování prezentace nápadu na téma, které se účastníci druhé části krajského kola dozví až na místě.

První tři nejlépe hodnocené týmy obdrží jazykový kurz, poukázky na IT vybavení a další ceny.

Přidáno 3. 3. 2022, autor: Ondřej Vojíř