Školení první pomoci pro žáky

Školení první pomoci pro žáky

Každoročně během podzimních měsíců u nás ve škole probíhají školení první pomoci pro žáky 2. ročníku maturitních i učebních oborů. Jedná se o výuku laické zdravotnické první pomoci a organizuje se již od roku 2004. Výuku v projektu provádějí profesionální pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, a to v délce 3 hodin pro každou třídu. „Veškeré náklady na tento kurz jsou plně hrazeny z rozpočtu Kraje Vysočina. Velice si toho vážíme a děkujeme za možnost žákům tyto kurzy nabídnout,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Přístup zdravotníků je vždy na špičkové úrovni, školení je velmi praktické a věříme, že i přínosné pro běžný život našich žáků.

Navíc kromě pondělního školení také ve škole probíhalo opětovné měření krevního tlaku, které u nás ve škole realizuje Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Havlíčkův Brod. „Nyní se jednalo již o opakované nebo dodatečné měření krevního tlaku žáků a také zdravotní škole velmi děkujeme za profesionální a vstřícný přístup jednotlivých vyučujících, žáků, ale také vedení školy,“ doplňuje Josef Charamza.

Přidáno 29. 11. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru