Školní kolo olympiády z českého jazyka

Po uzavření pololetní klasifikace a ještě před tím, než se druhé ročníky vydaly na lyžařský kurz, se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády z českého jazyka. Vzhledem k tomu, že v plánovaném termínu byly některé třídy v karanténě, proběhla olympiáda zároveň prezenční i distanční formou. Ve čtvrtek 27. ledna usedlo 12 žáků z prvních ročníků do školních lavic a 11 žáků z druhých a třetích ročníků doma k počítačům, aby mohli podle svých možností splnit zadané úkoly. Nejdříve je čekala jazyková část a po krátké přestávce se věnovali psaní slohového úkolu.

Nejlépe se v obou částech dařilo Josefu Milsimerovi z 2. B, který obsadil první místo, a Martinu Jarošovi z 3. A na místě druhém. Oba postupují do okresního kola, které by se mělo konat na konci března. Na třetím místě se umístila Simona Sochorová z 1. TL. V úterý 8. února převzali všichni tři nejúspěšnější účastníci diplomy a malou odměnu v podobě poukázky do knihkupectví za potlesku svých spolužáků.

Všem účastníkům děkujeme za jejich aktivní přístup a oběma postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole.   Přidáno 8. 2. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru