Školní kolo soutěže Bridge Builder Contest

Studenti 3. ročníku zaměření dopravní stavby se ve škole zúčastnili školního kola soutěže ve stavbě mostů. První dva týmy postupují do soutěže Bridge Builder Contest, která se koná 3. 11. 2022 na VUT v Brně.
Cílem soutěže je vytvořit konstrukci, která překlene otvor o šířce 750 mm a přenese největší zatížení vzhledem ke své hmotnosti. Použitý materiál byly špejle, provázek a vlnitá lepenka.
Zvítězili Michal Rázl, Aleš Rázl a Jakub Svoboda s mostem o hmotnosti 356 g, který unesl 16,42 kg. Unesl 46x více, než vážil. Druhý tým, který postoupil, byl ve složení Jaromír Strašil, David Sobotka, Šimon Sojka. Jejich konstrukce přenesla 40x vlastní hmotnost.
Děkujeme mistrům odborného výcviku za poskytnutí zázemí a technické podpory.
 
Autor: Ing. Radek Kubát


Přidáno 2. 11. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru