Školní kolo soutěže ceny Josefa Šupicha

V tomto týdnu proběhlo školní finále soutěže Ceny Josefa Šupicha. Zadáním soutěže bylo navrhnout rodinný dům v Havlíčkově Brodě, která nese název právě po slavném německobrodském staviteli. Soutěže se účastnili čtyři žáci oboru stavebnictví a tři žáci oboru technické lyceum.
Soutěž finančně podporují pravnuk a pravnučka Milan a Markéta Milnerovi, kteří jako každý rok usedli v porotě. Dále práce hodnotil místostarosta města a absolvent školy Libor Honzárek a také ředitel školy Josef Charamza. Posledním členem poroty byl zástupce ředitele Ondřej Vojíř. Celkově na odměny pro žáky bylo připraveno 10 700 Kč, vítěz měl šanci získat finanční odměnu ve výši 4 000 Kč. Žáci postupně prezentovali svoje práce, které ještě následně obhajovali před porotou. „Projekty byly opravdu velmi povedené a nebylo vůbec jednoduché určit pořadí soutěže. I mezi porotci bylo různé pořadí,“ říká Josef Charamza.

Vítězkou z finálové sedmičky se stala studentka 3. TL Adéla Veselá, druhé místo patřilo Frederiku Michalčíkovi a třetí místo Adamu Šmidrkalovi, oba ze třídy 3. A. Zvláštní cenu za práci udělila porota Miroslavu Čermákovi ze 3. TL. „Velice si vážíme, že můžeme tuto soutěž podporovat a držet tak odkaz našeho pradědečka,“ dodal Milan Milner.

„Soutěž se uskutečnila po roční přestávce, kdy nemohlo proběhnout finále z epidemiologických důvodů, ale věříme, že se nám v následujících letech podaří vždy soutěž uspořádat a už nyní se těšíme na 6. ročník,“ uzavřel Josef Charamza.

Přidáno 30. 6. 2021, autor: Ondřej Vojíř