Školní kolo soutěže Finanční gramotnost

Žáci druhých a třetích ročníků maturitních a učebních oborů se zapojili do soutěže Finanční gramotnost, která probíhala v průběhu listopadu a prosince. Posledním soutěžním dnem byl pátek 16. 12. 2022. Soutěž byla online a žáci měli za úkol vyřešit test, který se skládal z 25 otázek.

Ve školních kolech soutěžili žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich budou členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případě dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále. Nejlepší výsledky měl Vojtěch Kostelník ze 3. B, Jan Kníže a Petr Pfeifer ze 3. A, kteří se budou účastnit okresního kola.

Okresní a krajské kolo se bude opět konat prostřednictvím online soutěžního systému. Celostátní finálové kolo již proběhne prezenčně v prostorách České národní banky v Praze.

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a výhercům gratulujeme.

 

Lucie Hejkalová a Jana WasserbauerováPřidáno 21. 12. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru