Školní kolo soutěže - Studentský projekt Stavba Vysočiny

Školní kolo soutěže - Studentský projekt Stavba Vysočiny

V pondělí 13. února odpoledne proběhlo v prostorách školy finále Studentského projektu Stavby Vysočiny. V rámci prezentací se představili dvě dívky a pět chlapců ze 4. ročníku. Odborná porota ve složení Libor Honzárek, Milan Domkář, Roman Kučírek, Roman Rázl, Vít Strašil a Josef Charamza měla možnost sledovat kvalitní práce a prezentace jednotlivých žáků a rozhodování o tom, kdo postoupí, bylo náročné. „Již několik let mám možnost projekty vyhodnocovat a vždy jsem mile překvapen, jakých kvalit projekty dosahují,“ oceňuje práci žáků Vít Strašil.

Odborná komise po zhlédnutí všech prací stanovila následující pořadí a postup do krajského kola soutěže. Na prvním místě se umístil Tomáš Vrána ze 4. A, který tak navázal na páteční úspěch z konference Stavoks, na děleném druhém a třetím místě se umístili Vojtěch Vacek (4. B) a Martin Jaroš (4. A). Na čtvrtém postupovém místě se umístil Tomášův a Martinův spolužák Šimon Hutař. „V letošním roce posíláme do finálového kola, které se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna, celkem čtyři práce. Náhradníkem se stala Barbora Trojanová ze 4. B,“ říká Josef Charamza.

„Nyní nás čeká především ještě spousta práce na úpravách našich projektů na základě připomínek jednotlivých porotců,“ shoduje se čtveřice postupujících.

Přidáno 15. 2. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru