Slavnostní Imatrikulace studentů prvních ročníků

Stalo se už tradicí, že studenti prvních ročníků maturitních i učebních oborů jsou uvedeni do studia na naší škole slavnostní Imatrikulací. Nejinak tomu bylo i na začátek letošního školního roku. Slavnostní Imatrikulace se konala na Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Než si studenti přišli pro své imatrikulační listy, vyslechli několik projevů od prvního místostarosty města Havlíčkův Brod Zbyňka Stejskala a ředitele školy Josefa Charamzy.
Celé slavnosti se také zúčastnili zástupci partnerských firem. Pro žáky učebních oborů si drobné dárkové předměty a pomůcky pro odborný výcvik připravily společnosti PKS stavby, a. s., Wavin Czechia a také Ciret, s. r. o..
„Jsme rádi, když můžeme přivítat zástupce stavebních firem, které se podílejí na studiu žáků. Ve stavařině je to nedílná součást, která žákům pomáhá v rozvoji a pochopení celé problematiky,“ říká ředitel školy Josef Charamza.
Třídám oboru stavebnictví a technické lyceum předal drobný dárek absolvent školy Václav Vavřina ze společnosti IP Polná, se kterou má škola uzavřená i podniková stipendia pro učební obory. „Stále se snažíme hledat schopné technicko-hospodářské pracovníky, tak i kvalitní řemeslníky. Věříme, že spolupráce se školou nám může takové pracovníky přivést,“ dodává Václav Vavřina.
O kulturní vystoupení se postarali studenti z vyšších ročníků – Libor Šikl ze třídy 2. TL, který zahrál skladbu od skupiny The Beatles na saxofon a Kateřina Bártová ze třídy 4. A – kytara, zpěv.
Všem nastupujícím studentům přejeme studijní úspěchy a příjemné zážitky na SPŠS Havlíčkův Brod.

Třídní učitelé prvních ročníkůPřidáno 3. 9. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru